Де тримати зимові шини влітку, щоб не купувати нові щороку: прості правила

- залишати їх під прямими сонячними променями. Ультрафіолет сонячного світла призводить до швидкої деградації гуми - вона втрачає еластичність, отримує дрібні тріщини, протектор стає неефективним на морозі;
- тримати колеса в умовах високої температури - понад +25 +30 градусів С. Вплив спеки на зимові покришки приблизно такий же, як і вплив сонячного світла;
- розміщувати шини так, щоб вони опинялись деформованими протягом тривалого періоду. Цей пункт стосується усіх шин незалежно від сезонного призначення, які зберігаються без дисків.
Фото: формально термін служби шини - 5 років, але при правильному зберіганні він більший. Рік і тиждень випуску вказано на боковині (unsplash.com)
Сторонні предмети
Зимові покришки мають відпочивати після ретельно огляду і очищення протектора від сторонніх предметів. В ламелях зимових шин обов’язково знайдуться дрібні камінчики, і якщо їх довго не прибирати, форма цих прорізей буде порушена і шина гірше працюватиме на льоду.
Також видаліть цвяхи, шматки дроту та подібні металеві предмети, які люблять застрягати в протекторі. Під час цього може з’ясуватися, що шина пошкоджена наскрізь, і тоді її доведеться везти у майстерню.
Власне, з кожним таким пошкодженням треба переконатись, що знайдений цвях не створив наскрізного отвору. І перевірити, чи не спускає повітря в тому місці, можна самотужки - наприклад, наносячи мильну воду на місце, де стирчав цвях.
Також огляньте боковини шини - там ви можете виявити порізи чи випуклості. Гулі - сигнал, що шину пора списувати. Невеликі (до 1-2 см) порізи краще усунути відразу, щоб уникнути їхнього розвитку.
Тиск - важливий індикатор стану
Поки колеса лежать в гаражі, на балконі або в підвалі, варто перевірити тиск у кожному. Якщо одне з коліс суттєво відрізняється тиском від інших - шукайте причину. Можливо, є приховане пошкодження, невидимий цвях, тріщини на вентилі або навіть витік у місці прилягання гуми до диска. Це трапляється, коли диск старий і має корозію або залишки гуми на посадочній поверхні.
Висновок
Купівля нового комплекту будь-яких шин - неабиякий струс для сімейного бюджету, а зимових покришок це стосується у найбільшій мірі. Тому так важливо не допустити їхнього передчасного старіння - яке, між іншим, означає втрату характеристик шин і погіршення безпеки руху на слизькій дорозі.
Тому є резон знайти трохи часу влітку, щоби проконтролювати режим зберігання своєї "зими" та її стан.
Раніше в нашій публікації ми розповідали водіям, чого не можна робити з шинами у спеку і що забороняють автомобілістам компанії-виробники.
А про три найефективніші прийоми обману клієнтів на СТО ми розповідали в нашому окремому матеріалі.
При підготовці статті були використані матеріали Rosava, Nokian Tyres, Continental та Шина плюс.