Військовий зник або в полоні? У Міноборони пояснили, хто і як може отримати виплати
15.07.2025 14:26

Міністерство оборони України надало роз’яснення щодо порядку призначення грошового забезпечення у випадках, коли військовослужбовець потрапив у полон або зник безвісти.
Про це пише РБК-Україна із посиланням на Міноборони.
Хто може отримати виплати
Виплати не призначаються автоматично - їх можуть отримати лише ті особи, яких військовий заздалегідь вказав у особистому розпорядженні. Якщо такого документа немає, кошти можуть виплачуватися:
Як скласти особисте розпорядження
Особисте розпорядження - це документ, в якому військовий визначає, кому і в яких частках має виплачуватись грошове забезпечення. Розпорядження можна в будь-який момент змінити або скасувати, зробивши відповідну позначку в новому документі.
Для його оформлення потрібно:
Хто отримує:
Читайте також про те, що військовослужбовці, а також особи, звільнені з військової служби, можуть отримати одноразову грошову допомогу (ОГД) у разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності. Сума виплати залежить від групи інвалідності: I - 1 211 200 гривень, II - 908 400 гривень, III - 757 000 гривень.
Раніше ми писали про те, що Кабмін змінив порядок надання одноразової грошової допомоги сім'ям загиблих військових. Тепер днем виникнення права на виплату вважається дата актового запису про смерть, а не дата смерті у свідоцтві.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України й читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
- особам першої черги - дружині або чоловіку, неповнолітнім дітям, дітям з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку), батькам, які не позбавлені батьківських прав;
- особам другої черги, якщо вони є підопічними військовослужбовця - повнолітнім дітям, рідним братам або сестрам (за відсутності розпорядження та осіб першої черги).

- написати заяву у довільній письмовій формі;
- завірити підпис у командира частини або нотаріуса;
- передати документ до військової частини.
- заяву з реквізитами банку та IBAN-рахунком;
- копії паспорта, ідентифікаційного коду;
- документи, що підтверджують родинні зв’язки;
- додаткові документи - якщо йдеться про опікунів, осіб з інвалідністю, усиновлювачів тощо.

- особа, визначена в особистому розпорядженні - у зазначеній частці;
- за його відсутності: особи першої черги - 50% від суми, решта зберігається за військовим; особи другої черги - 20%, решта депонується.
