Державна чи приватна? Яку школу вибрати для дитини: названо головні критерії
14.07.2025 12:00

Питання вибору між державною та приватною школою стоїть перед багатьма українськими батьками. Але перш ніж оцінювати формат навчального закладу, важливо зрозуміти, що саме потрібно конкретній дитині.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла засновниця мережі приватних шкіл "Educator" Владислава Бандурко.
Починати з сильних сторін дитини
"Я насамперед поставила б собі питання, які вподобання і сильні сторони має моя дитина", - радить Владислава.
Вона пояснює, що це можуть бути дуже різні прояви: від захоплення танцями чи малюванням до складних конструкцій з LEGO або цікавості до садівництва. І саме виходячи з цих схильностей, варто шукати школу, яка розвиватиме сильні сторони дитини.
"У нас тут трохи викривлено. Замість того, щоб розвивати сили дитини, ми дуже часто наймаємо репетиторів з тих предметів, які в дитини погано... А при цьому суперсилу дитини не розвиваємо", - зауважує Бандурко.
Другий критерій - цінності батьків
"Другий важливий момент - це те, що я бачу своїм батьківським обов'язком у контексті розвитку моєї дитини", - додає освітянка.
Вона наводить приклад: якщо батьки хочуть, щоб дитина виросла самозарадною, то потрібно обирати школу, яка підтримує цей напрям. Так само і з подальшим навчанням в Україні чи за кордоном - варто враховувати, чи здатен заклад забезпечити відповідну підготовку.
"Бо одна справа - вступити в університет, інша справа - мати змогу продовжувати там вчитися", - підкреслює Владислава.
Головне - не статус закладу, а його здатність відповідати потребам дитини.
"Коли я народила доньку, колеги жартували, що вона піде в "Educator". А я насправді казала, що я не знаю, куди вона піде. Бо все буде залежати від того, чи буде ця школа їй підходити", - підсумовує вона.
Вас також може зацікавити:
- Які університети увійшли в 10 найкращих в Україні
- Як вступити в український університет з тимчасово окупованої території
- Скільки коштує навчання на юриста в найкращих ВНЗ