У ЄС схвалили нові правила в’їзду: як зміниться перетин кордону вже з осені

- розгортання EES триватиме до 180 днів;
- кожна держава-член Шенгену сама вирішить, коли саме підключитись;
- за графіком, 10% перетинів мають бути зареєстровані у перші 30 днів, 35% - до 90-го дня, а до 170-го - вже всі;
- у разі технічних проблем запуск можуть тимчасово призупинити.
Реєстрація проходитиме автоматично через термінали самообслуговування (скриншот)
Що далі
Щоб нововведення набули чинності, рішення має ще формально затвердити Рада ЄС. Після цього документ буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС. Через три дні після публікації закон набуде чинності.
Протягом 30 днів агентство eu-LISA має розробити загальноєвропейський план запуску, а держави-члени - свої національні плани. Після затвердження планів Єврокомісія визначить дату початку 180-денного періоду розгортання.
Чому це важливо для українців
Українці, які подорожують до Європи за безвізом, також підпадатимуть під дію нової системи. Збір біометричних даних, електронна реєстрація і відсутність штампів у паспорті - основні зміни, з якими вони можуть зіткнутись на кордоні вже восени.
Додамо, що Європейська комісія запропонувала впровадити нову систему Entry/Exit Scheme ще у квітні 2016-го, система мала запрацювати у 2022 році. Дату старту переносили кілька разів, оскільки деякі країни не встигли підготувати технічну базу.
Раніше ми писали про те, що українці можуть в'їжджати на територію Німеччини без візи й легально перебувати там протягом 90 днів, якщо у них немає статусу біженця. При перетині кордону слід врахувати митні заборони та обмеження. Що не можна ввозити у Німеччину та яке покарання передбачено у разі порушення, читайте у нашому матеріалі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на канал РБК-Україна в Telegram.