Три удари за тиждень. Чи загрожують атаки "Шахедів" на ТЦК зривом мобілізації в Україні

- Що відомо про удари по ТЦК?
- Які були наслідки "шахедних" атак?
- Чи зможе противник зірвати мобілізацію?
- Як удари по ТЦК можуть вплинути на мобілізацію в Україні?

Фото: наслідки удару по ТЦК у Кременчуці 6 липня (telegraf.in.ua)
Навіщо ворог б'є по українських ТЦК
Причина - на поверхні і пов'язана з мобілізацією, зазначив військовослужбовець Сил територіальної оборони ЗСУ, військовий експерт Олександр Мусієнко в коментарі РБК-Україна.
"Незважаючи на свою пропаганду про те, що в України нібито вже немає сил (воювати, - ред.), вони намагаються зривати наші мобілізаційні процеси. А мета ударів - щоб ми не могли в повному обсязі проводити мобілізаційні заходи", - розповів співрозмовник.
Цього тижня в Сухопутних військах теж казали, що активізація таких атак покликана зірвати мобілізацію. Але додали, що сам процес зупинити неможливо.
Останню тезу "Суспільному" підтвердив речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін. За його словами, попри обстріли, мобілізація в регіоні триває в штатному режимі. Якщо затримки і є, то вони тимчасові та з окремих соціальних питань. А документи військовозобов'язаних (а також призовників і резервістів) здебільшого продубльовані в електронному реєстрі "Оберіг".
Сьогодні речник Сухопутних військ Віталій Саранцев у коментарі РБК-Україна заявив, що противник дуже боїться припливу військовослужбовців в українську армію.
"Варто нагадати, що ця кампанія росіян розпочалася раніше - у формі терористичних атак на будівлі ТЦК і СП із серіями мінувань і спроб пронести туди вибухові пристрої", - зазначив він.
Чи продовжаться атаки ТЦК і чи можуть вплинути на мобілізацію
За словами Саранцева, три атаки на ТЦК у Кривому Розі, Полтаві та Кременчуці - це продовження терористичної кампанії.
"З огляду на це, ми очікуємо, що спроби таких ударів можуть продовжуватися. Зі свого боку ми робитимемо все можливе, щоб убезпечити військовослужбовців, які працюють у ТЦК і СП, а також цивільних, які звертаються до цих центрів", - додав речник Сухопутних військ у розмові з виданням.
Той факт, що ТЦК у Кременчуці став уже третьою такою ціллю "шахедної" атаки за один тиждень, вказує на можливий систематичний характер, вважає Мусієнко.
"І, на жаль, (такі атаки, - ред.) можуть продовжитися. Тому допускаю, що наші підрозділи вживатимуть певних дій, щоб покращити захист і мінімізувати наслідки для центрів комплектування", - підкреслює експерт.
Він також звертає увагу на кампанію з діджиталізації, у рамках якої військовий облік переходить у цифровий формат. На його думку, атаки можуть посприяти тому, що мобілізація, умовно кажучи, ще більше "піде в цифру".
"У нас триває кампанія діджиталізації. Відповідно, розрахунок ворога на те, що все буде зберігатися в паперовому форматі і це можна знищити, марний. Зараз цифровізація особливо важлива. Сподіваюся, що тепер вона прискориться і це теж мінімізує наслідки таких атак", - додав Мусієнко.
При підготовці використовувалися: інформація Сухопутних військ ЗСУ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, публікація "Суспільного", а також ексклюзивні коментарі спікера Сухопутних військ Віталія Саранцева та військового експерта, військовослужбовця Сил ТрО ЗСУ Олександра Мусієнка для РБК-Україна.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці можуть отримати направлення на військово-лікарську комісію без походу lj ТЦК, а РБК-Україна публікувало відповідну інструкцію.
Крім того, днями в мережі знову з'явилися фейки про нібито мобілізацію жінок в Україні, і в Центрі протидії дезінформації РНБО назвали замовників і мету такої ІПСО.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.