Масована атака РФ на Україну: експерт проаналізував зміну тактики росіян

Росіяни під час нового масованого удару по енергосистемі України показали зміну в тактиці російських окупаційних військ. Зокрема, окупанти для ударів по енергооб'єктах почали застосовувати касетні снаряди.

Про це розповів кореспондент ZN.UA. Ігор Маскалевич у статті “Наліт на енергосистему: підготовка до зими по-російському”.

Зазначається, що це вперше цього року російські війська не обстрілювали теплові електростанції, а зосередили свою увагу на ключових підстанціях у західних областях України, під Києвом та на Слобожанщині.

“Головна проблема – боєприпаси, що не розірвалися, ускладнюють відновлювальні роботи. Головне запитання: чому у нас на третьому році війни все ще є незахищене обладнання? По ТЕС такими боєприпасами раніше вже били. Тепер “Укренерго” доведеться шукати контрзаходи. Наліт, очевидно, не останній, майстерність ворог відточуватиме”, – пише автор.

За його словами, під час масованої атаки вже звично за останні місяці постраждали й об'єкти газотранспортної системи та підземні газові сховища.

“Противник заявив про “пошкодження газокомпресорних станцій у Львівській, Івано-Франківській і Харківській областях”. Що ж, спробу зірвати закачування газу на зиму та порушити газопостачання зафіксовано. Харківська область – це близько 40% газовидобутку країни”, – розповідає експерт.

Він наголошує, що не варто плекати ілюзій, оскільки, ймовірно, росіяни з наближенням зими посилюватимуть удари по районах газовидобутку та зберігання.

“Особливо після припинення газового транзитного контракту наприкінці 2024-го. Тут уже жодних тобі ні стримувань, ні противаг не залишиться”, – додав він.

Додамо, на думку іншого автора, після масованої атаки 26 серпня, коли путінська армія гатила по Україні рекордною кількістю ракет і дронів, окупанти можуть продовжити дорозвідувальні обстріли ще протягом декількох днів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *