Ірина Фаріон померла після замаху у Львові. Філологиня неодноразово опинялась у центрі скандалів через гучні заяви.
Чим запам'яталася Фаріон – у матеріалі ТСН.ua.
Хто така Фаріон
За даними руху “Чесно”, Ірина Фаріон народилася 29 квітня 1964 року у Львові. До набуття Україною незалежності вона працювала бібліотекаркою, здобула філологічну освіту та влаштувалась викладачкою української мови в Національний університет “Львівська політехніка”.
У 2006 та 2007 роках вона невдало балотувалась до Верховної Ради, але була обрана нардепкою лише 2012 року та очолила підкомітет з питань вищої освіти.
У 2014, 2015 та 2019 роках Фаріон знову невдало балотувалась в парламент.
2017 року вона пройшла перевірку на детекторі брехні, щоб довести, що не працює на спецслужби РФ.
Філологиня Ірина Фаріон неодноразово опинялась у центрі скандалів через гучні заяви.
Найбільш впізнаваною політикиню зробили її гострі, часто на межі політкоректності заяви щодо впровадження української мови та хейтерські випади на адресу всього, що пов’язане з Росією.
4 листопада 2023 року вийшло інтерв’ю, в якому Фаріон закликала російськомовних “азовців” називати себе “руськими” та описала їх як “очманілих”.
“Якщо вони такі великі патріоти, нехай покажуть свій патріотизм”, — заявила філологиня.
Згодом Фаріон уточнила, що російськомовні воїни “ганьблять ЗСУ” та назвала своїх ненависників “сміттям”. Потім вона додала, що боротьба всередині країни з “московськомовними дикунами” важливіша за бої на передовій.
“Якщо немає дисципліни, то це не армія, це зброд… – заявила вона. – Я не можу назвати їх українцями, якщо не говорять українською мовою, то нехай назвуть себе руськими”.
14 листопада у Львові зібрався мітинг студентів, які виступили за звільнення Фаріон з НУ “Львівська політехніка”.
15 листопада в СБУ заявили, що порушили справу через гучні висловлювання в бік військових. Того ж дня стало відомо, що філологиню звільнили з посади професорки катедри української мови.
Але Фаріон від своїх слів не відмовилася. Навпаки – продовжила заклики боротися з російськомовними в своєму Телеграм-каналі та публікувати пости людей, які виступили на її підтримку. Але через це скандал розгорівся лише з новою силою.
2021 року Ірина Фаріон назвала українську олімпійську призерку та легкоатлетку Ярославу Магучіх “біосміттям” за спільне фото з російською спортсменкою. Згодом у ЗМІ повідомили, що поліція розпочала розслідування через такі образливі висловлювання. Зазначалось, справу ініціював юрист Денис Ярославський, і правоохоронці намагались “спустити все на гальма”. Сама Фаріон заявила, що розслідування її абсолютно не цікавить.
2023 року заявила, що окупація Маріуполя і загибель тисяч його мешканців під час російського вторгнення – “кармічність” та “детермінізм”.
2010 року вона критикувала імена дітей, які здавалися їй недостатньо українськими.
Після обрання в парламент, коли при владі був Віктор Янукович та Партія регіонів, політикиня активно виступала проти всіх ініціатив, які обмежували використання української мови.
2018 року політикиня радила “бити ногою в щелепу кожному москворотому”, щоб перемогти у війні.
2013 року журналісти опублікували документи, що Фаріон була в комсомолі та навіть членкинею Комуністичної партії.
Фаріон не стала коментувати ці викриття, заявивши, що “орлиці не сповідаються перед гієнами”. А згодом підтвердила, що таки була комуністкою, але лише, щоб “руйнувати їх (комуністів – ред.) зсередини”.
Нагадаємо:
Ірина Фаріон померла після замаху. У мовознавицю вистрілили у Львові. Вона перебувала у важкому стані у реанімації. У поліції кажуть, що це було навмисне вбивство. Президент Володимир Зеленський засудив напад на Фаріон.
Телеграм-канали повідомляють, що, за словами очевидців, стріляв чоловік приблизно 20-25 років.
Депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич написав у соцмережах, що стрільця бачили сусіди, “він був у рукавичках і зброя була без глушника”.
Напад на Ірину Фаріон одразу кваліфікували як замах на умисне вбивство. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що поліція бере свідчення свідків, опрацьовують дані з камер відеоспостереження.
Опівночі поліція повідомила, що злочин перекваліфіковано на ч.1 ст.115 – умисне вбивство.
Правоохоронці заявили, що вживають усіх необхідних заходів для встановлення особи та затримання зловмисника.
Читайте також:
- Ірина Фаріон після замаху померла у лікарні
- Замах на життя Ірини Фаріон: жорстка реакція Зеленського та Клименка
- “Феєрична дурепа”: Фаріон учергове відзначилася скандальною заявою про російськомовних українців
- Ірина Фаріон різко відгукнулася про Jerry Heil та alyona alyona: “Ганебисько на цілий світ”