У Буковелі працює сучасний медичний центр, де лікують травми та кардіологічні хвороби: що кажуть медики

Понад дві сотні ортопедів і травматологів з цілої України з'їхалися на науково-практичну конференцію на Прикарпаття. Там на базі медичного центру в Буковелі вони ділилися досвідом та обговорювали сучасні технології з діагностики, лікування і реабілітації спортивних, побутових і мінно-вибухових травм, що зараз особливо актуально через російські атаки.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Пацієнт розповів, як його вилікували в медичному центрі в Буковелі

Пацієнт Віктор Даньков каже, що на грижу у хребті довго не зважав. Аж поки стало геть нестерпно. З роками ще й артроз в обох колінах додався.

“Вже 19 років, як у мене захворювання спини”, – каже Віктор.

Пігулки чи уколи вже не допомагали. Так він і опинився в медичному центрі, що посеред Карпат. За реабілітацію Віктора взялася ціла команда фахівців. Пресотерапія, бішофітні ванни, магнітотерапія, лазер, підводна витяжка тощо. Навіть кардіолог оглянув, коли пацієнт випадково обмовився, що в родині багато хто має проблеми з серцем.

“Турбували безсоння, постійний біль у спині, незалежно – сиджу, стою чи лежу. Приїхав на реабілітацію – після 3 днів відчув полегшення”, – каже Віктор.

Медики розповіли, як відбувається лікування пацієнтів

“Обов'язково залучаємо до роботи дієтологів, оскільки у пацієнтів із серцево-судинною патологією важливим фактором ризику є надлишкова вага та ожиріння. Також ми залучаємо і психологів. Це важливо, зокрема, коли пацієнт має високий рівень депресії – це збільшує ризик серцево-судинних ускладнень удвічі”, – каже докторка медичних наук, завідувачка кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Івано-Франківського національного медичного університету Роксолана Нестерак.

Тут пацієнти з хронічними хворобами, побутовими, спортивними травмами опорно-рухового апарату, кардіологічними захворюваннями, а також травмами після вибухів. Хоча центр розташований на гірськолижному курорті, йдеться саме про медичну реабілітацію. Адже обладнання дозволяє не лише поставити діагноз, а й навіть провести серйозну операцію.

“Ми вивчили  досвід найкращих європейських клінік, які надають весь спектр медичних послуг в умовах курорту. Проаналізували ринок медичних послуг в Україні, на основі зроблених висновків запросили до нас найкращих фахівців. Ми обладнали центр новим сучасним діагностичним і реабілітаційним обладнанням”, – каже співзасновник лікувального-оздоровчого центру Олександр Ліщина.

Під час науково-практичної конференції провели операцію

А за цією операцією стежать кілька сотень ортопедів і травматологів з усієї України. Майстер-клас влаштували на базі центру в рамках науково-практичної конференції. Тема банальна лише на перший погляд – травма коліна. Однак перебільшити проблему важко, кажуть медики. В Україні зараз це найпоширеніша серед травм не лише суглобів, але й усього рухового апарату. Адже пошкодити коліно людина може навіть вдома, необережно присівши.

“Це і надлишкова вага, проблема як дітей, так і людей похилого віку. Люди намагаються нерегулярно займатися фізичними навантаженнями, у них слабкі м'язи від нерегулярних навантажень. І під час навантажень вони отримують невеличкі травми – менісків чи інших м'яких тканини. І після того вони ходять-ходять, не звертаючи уваги на невеличкі больові синдроми, дориваючи, роблячи собі ще більші проблеми”, – каже головний експерт МОЗ України за напрямом “Травматологія та ортопедія” Роман Деркач.

“Треба низку заходів провести, клінічній огляд і зробити суміжні обстеження – рентген-діагностика є золотим стандартом у діагностиці”, – наголошує Роман Блонський, професор, президент ГО “Асоціація спортивної медицини”.

В медичному центрі є стаціонар. Тож щоразу їздити сюди на реабілітацію пацієнтам не доводиться. Торік тут пролікували шістсот хворих. Але можливості стаціонару дозволяють провести повний курс лікування понад двом тисячам пацієнтів.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 19:00 за 15 березня 2024 року | Новини України

Нагадаємо, чим зайнятися у Буковелі, якщо ви не катаєтеся на лижах.

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *