Посол ЄС в Австрії шокував заявою про допомогу Україні з боку Сполучених Штатів

Події у США навколо нового пакету підтримки України мають спонукати Європу рухатися швидше й рішучіше, а також бути готовими до того, що зобов'язання з боку США рано чи пізно “можуть стати менш сильними”.

Про це заявив в інтерв’ю “Укрінформу” голова представництва Єврокомісії в Австрії, колишній генеральний секретар цієї європейської інституції Мартін Зельмаєр.

“Байден здатен подолати блокаду”

“Як і в деяких країнах світу, в США зараз проходять внутрішньополітичні дискусії, які є невід'ємною частиною демократії. Але я абсолютно впевнений у здатності адміністрації Байдена подолати нинішню блокаду”, – прокоментував Зельмаєр ситуацію навколо заблокованого в Конгресі США пакету допомоги Україні.

Європа має приготуватися

За його словами, Євросоюз має особливі зобов'язання щодо підтримки України і має бути готовим до можливого зменшення допомоги Києву з американського боку.

“Європа є безпосереднім сусідом України, з яким ми тісно асоційовані та маємо амбітну торговельну угоду. Україна – це країна, яка дуже близька нам: в правовому, політичному та економічному планах. Тому ми, звісно, маємо особливі зобов'язання щодо її підтримки. І ми також повинні бути готовими до того, що зобов'язання з боку США рано чи пізно можуть стати менш сильними”, – сказав він.

На цьому тлі Зельмаєр вказав на те, що Європейський Союз з його 27 країнами-членами вже є найбільшим донором України – “Україна отримує приблизно вдвічі більше фінансування від ЄС і його країн-членів, ніж від США”. Сполучені Штати, з іншого боку, надають дуже сильну підтримку у військовій сфері, “оскільки вони є все ж головною військовою потугою у світі”.

“Події у США мають спонукати нас рухатися швидше й рішучіше в Європі. Слава Богу, європейці жили без війн протягом багатьох десятиліть. І тому гроші вкладалися в освітні та соціальні системи – що є унікальним у світі – і менше – у військову сферу. Однак ми також повинні думати про нашу безпеку, яка не дається задарма. Всі країни ЄС наразі збільшують свої інвестиції в безпеку та оборону. Ми називаємо це “поворотним моментом” в Європі”, – заявив посол ЄС.

Читайте провідні новини дня:

Плани Єврокомісії

Крім того, він вказав на зміцнення європейського складника НАТО, зокрема, завдяки вступу до Альянсу Фінляндії та Швеції. “Також робота ведеться в рамках Європейського Союзу над тим, щоб збільшити інвестиції в транскордонне оборонне виробництво. Зрештою, для інтегрованої, оперативно сумісної оборони нашого континенту немає сенсу в тому, що в ЄС виробляється понад 100 різних систем озброєнь і понад 30 різних танків”, – сказав Зельмаєр.

За його словами, Європейська комісія хоче створити спільну систему оборонних закупівель, “щоб налагодити транскордонне співробітництво та досягти більшого синергетичного ефекту”.

За останні місяці в цьому напрямку вже багато чого відбулося. Війна проти України стала жахливим, але необхідним тривожним дзвінком.

“Три роки тому така програма, як ASAP, спільна програма ЄС із закупівлі боєприпасів, була б немислимою. Якщо порівняти, де ми були кілька років тому, то, можливо, зараз ми рухаємося недостатньо швидко, але ми рухаємося набагато швидше”, – заявив посол ЄС в Австрії.

Нагадаємо, директор ЦРУ заявляв, що США “заб'ють у власні ворота”, припинивши допомогу Україні. Він зазначив, що Росія вже програла війну в багатьох аспектах, бо втратила понад 315 тисяч російських військових і дві третини танків від свого довоєнного парку. Росія навіть не наблизилася до своєї мети – захопити Київ і підкорити Україну.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *