Заховалися за ЗСУ: як мобілізація допомагає підозрюваним уникнути вироку

Механізм призупинення розгляду справ щодо осіб, мобілізованих до ЗСУ, може стати інструментом уникнення відповідальності через прогалини в законодавстві.

Про це заявив директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов в ефірі КИЇВ24.

«Багато хто говорить, що це недопрацювання, і тут важливо: це проста помилка чи свідома, коли, використовуючи прогалину, можна уникнути покарання», — зазначив експерт.

За його словами, коли особу мобілізують до лав ЗСУ, розгляд кримінального провадження зупиняється, однак строк давності притягнення до відповідальності — ні.

«Тут конфлікт: з одного боку — презумпція невинуватості, людина має повний обсяг прав. З іншого — її справа призупиняється, але строк, коли можна притягнути до відповідальності, — ні. Тобто фактично справа може просто “згоріти” по терміну», — наголосив Леонов.

Особливу увагу до цієї проблеми привернула резонансна справа ексголови ДФС Романа Насірова, яка була призупинена саме через мобілізацію підозрюваного, і це відбулося буквально за кілька днів до винесення вироку.

«Якби не справа пана Насірова — ця тема б лишалась у тіні. Але цей випадок висвітив проблему системно», — додав аналітик.

Нагадаємо, що колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, якого звинувачують в отриманні хабаря в розмірі 722 млн грн, добровільно мобілізувався до лав ЗСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *