Якщо ви маєте плодово-ягідні дерева та кущі на присадибній ділянці, експерти рекомендують підживити рослини вже увсічні чи на початку лютого, щоб вони тішили рясним урожаєм і не хворіли. Садівникам варто розсипати під деревами та кущами деревний попіл. Професійні агрономи переконують, що результат такої простої процедури приємно здивує навіть найдосвідченіших господарів.
Яка користь деревного попелу для плодових дерев і кущів
- Незгорілі деревні залишки є потужним джерелом калію, кальцію і магнію для рослин.
- Найголовніше – деревний попіл нейтралізує кислотність ґрунту. Навіть якщо додати цю речовину в торф'яні ґрунти, на них можна буде сміливо садити рослини.
- Завдяки попелу якість і структура ґрунту істотно покращуються.
- Деревний попіл позитивно впливає на коріння дерев і чагарників. Таким чином, коренева система кожної рослини стає міцнішою і менш вразливою до несприятливих погодних умов.
- Також у деревному попелі міститься багато хлору. На це важливо звернути увагу, адже не всі рослини його переносять.
Коли не можна використовувати попіл
Важливий нюанс: посипати ґрунт попелом треба насамперед під тими рослинами, які “люблять” нейтральний або слаболужний ґрунт. Експерти не радять використовувати попіл для підживлення культур, які люблять кислий ґрунт. З-поміж основних рослин можна виділити такі: азалію, ялину, гортензію, камелію, лохину, магнолію, чорницю та журавлину.
Читайте також:
Що категорично не можна садити біля малини, бо врожаю не буде: поради досвідчених городників
Які квіти посіяти в січні на розсаду:список від фахівчині для тих, хто не хоче купувати розсаду