14 січня Кабінет міністрів затвердив стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року, в межах якої планується запуск виробництва чипів.
Про це повідомило видання Forbes.
“В Україні з’явилося два ринки для чипів: військово-промисловий комплекс і точне землеробство”, — зазначено в статті з посиланням на слова засновника компанії “Квазар‑Мікро” Євгена Уткіна.
Мінцифри має намір запустити виробництво чипів з розмірами 180, 130 та 110 нм. Хоча ці технології не є найсучаснішими у світі, вони повинні задовольнити потреби України в оборонному, аграрному та автомобільному секторах.
Зараз розглядаються два варіанти налагодження виробництва: перший передбачає залучення компанії-ліцензіара для контролю над будівництвом підприємства, а держава отримає контрольний пакет акцій. Однак фахівці застерігають, що постачання закордонного обладнання може стати вузьким місцем.
“На певне високотехнологічне обладнання черга становить 12-18 місяців”, — йдеться в матеріалі з посиланням на слова одного з учасників робочої групи при Мінцифри Олександра Груданова.
Іншим способом налагодження виробництва є залучення партнера через державний тендер. У такому разі держава може отримати міноритарну частку в проєкті, що дозволить їй квотувати замовлення на виробництво.
Серед потенційних партнерів розглядають такі компанії: австрійську AMS, французьку CMP, німецькі IHP і X-FAB, французько-італійську STMicro, ізраїльську TowerSemiconductors та LFoundry, яка є частиною китайського виробника чипів SMIC.
За словами підприємця Євгена Уткіна, будівництво виробничої фабрики в Україні коштуватиме близько 5 мільярдів доларів.
“Опорна цифра під час будівництва фабрики за моделлю ліцензування – до $1 млрд”, — вважає Груданов.
Він зазначив, що від укладання договору до запуску фабрики в експлуатацію може минути кілька років, а на повну виробничу потужність слід чекати на кінець третього року.
Нагадаємо, українська оборонна промисловість значно наростила виробництво зброї.
Читайте також: