Коли в Україні порушується питання зниження мобілізаційного віку до 21-23 років, треба враховувати, що це покоління має найменшу чисельність.
Про це громадський діяч, засновник однойменного фонду Сергій Притула розповів в інтерв’ю ТСН.
Притула висловився на тему зниження мобілізаційного віку для поповнення української армії.
“У нас коли заходить мова, що спустити мобілізаційний вік до 23-х – 21-го, нам потрібно уважно подивитися на картинку демографічної ситуації в Україні. У здоровому суспільстві демографічна картина така, як ялиночка: йде пірамідка на звуження, бо людей фізично не стає, але зростає молодняк, підлітки. В Україні демографічна картинка – неправильна клепсидра з малесенькою “спідничкою”, з широкою вверх горловиною, що свідчить про превалювання літніх людей. А горловинка – це покоління 20-25. Їх у нас найменше в демографічній статистиці”, – розповів громадський діяч.
У разі мобілізації людей цього покоління в Україні через 20 років утвориться “діра” в народжуваності.
“Я розумію поведінку української влади, яка розуміє, що мобілізація цього сегменту суспільства може призвести до того, що через 20-25 років у нас буде просто дірка по народжуваності, у нас просто не будуть з’являтися дітки”, – пояснив Притула.
Він додав, що “тут уже питання лежить у великих пластах”:
“Чи посилення наповнення українського війська шляхом грамотного рекрутингу, чи збільшення грошового цензу заохочення, чи робота з певними групами, які зараз мають відтермінування від військової служби у зв’язку з багатодітністю. Подивимося, поживемо, побачимо”.
На YouTube-каналі ТСН можна переглянути повне відео за цим посиланням: СЕРГІЙ ПРИТУЛА: Про борг Зеленському, як заробляє під час війни, і хто з відомих людей його обікрав
До слова, речник ОК “Захід” Олег Домбровський заявив, що на сьогодні Україна не має потреби в мобілізації чоловіків віком 18-25 років. Рішення про мобілізацію від 18 років залежатиме від ситуації на фронті.
Читайте також: