Пункт Плану перемоги Володимира Зеленського, де йдеться про перенесення війни на територію Росії, складно реалізувати.
Про це військовий експерт Defense Express Іван Киричевський розповів в ефірі “Еспресо”.
Він припустив, що західні партнери висловлюють своє “побажання” не розширювати якраз зону бойових дій.
“Тому що виходить, що для розширення ареалу бойових дій не тільки в нас на фронті, а й на території РФ, треба просто більше озброєння, якомога більше. А для виконання завдань чисто по периметру 1400 км озброєння може не вистачати: важкого, легкого (артилерія, танки, бронемашини, боєприпаси ті самі). Тому що за великим рахунком, виходить так, що в нас проблема зі снарядами “зависла”, коли в нас зона активних дій була 1300 кілометрів. А треба ще якийсь боєкомплект виділити на, скажімо, Одеський напрямок і північний. А тут, виходить, тепер у нас ще Харківщина додалась — мінімум плюс 100 км, і от Курщина, де мінімум 50 по ширині фронту. Відповідно, де ж, вибачте, на це все озброєння набрати”, — зазначив Киричевський.
Тож експерт наголосив, що План перемоги зараз складний в реалізації, адже для того, щоби перенести бойові дії на територію Російської Федерації, потрібно більше озброєння.
“Скажімо, того озброєння, якого не вистачає самому Заходу, і того озброєння, яке нам зараз дуже б допомогло, щоб стримувати росіян взагалі на сході: від Вугледару, в районі Курахового, і, власне, щоб якось зірвати перспективу російського наступу на Покровськ”, — пояснив він.
Іван Киричевський погодився, що з одного боку, все слушно і вірно — війну на територію РФ треба переносити всіма доступними методами, а з іншого, проблема із дефіцитом зброї ускладнює реалізацію пункту Плану.
“Залужний і Забродський про це в 2022 році доволі наочно написали, тільки ж проблема: за рахунок чого переносити, де брати це залізо”, — висловив думку експерт.
Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський представив План перемоги у ВР. В першому пункті плану йдеться про запрошення України до НАТО.
А також у Плані Зеленського йдеться про розміщення на території України комплексного неядерного стратегічного пакету стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої воєнної загрози з боку Росії.
Читайте також: