Малюк і Буданов розповіли про пріоритети в обміні полоненими: кого забиратимуть першочергово

СБУ, ГУР та Офіс уповноваженого з прав людини активно працюють над поверненням українських захисників з полону.

Про це повідомили керівники відомств на брифінгу – голова СБУ Василь Малюк, очільник ГУР Кирило Буданов та омбудсман Дмитро Лубінець.

За словами Малюка, співробітники СБУ разом з іншими Силами оборони активно працюють над поповненням обмінного фонду.

Крім того, відтепер розширюється переговорна група, яка від імені Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими займалася підготовкою обмінів. Зокрема, до неї входитимуть представники СБУ, ГУР, МВС, ЗСУ, СЗР та омбудсмена.

Голова СБУ зазначив, що це стосується організації обмінів не лише щодо військовослужбовців, а й щодо цивільних громадян, зокрема й тих, кого Росія незаконно утримує ще від 2014 року.

Також Василь Малюк підтвердив, що під час жорстоких боїв у Курській області РФ спецпризначенці ЦСО “А” СБУ взяли в полон понад сотню військовослужбовців рф, серед яких є офіцери та представники підрозділу “Ахмат”.

“Вчора нами проведена філігранна операція, в результаті якої 102 росіян потрапили в полон. Ми в перспективі вже думаємо про те, яким чином максимально ефективно скористатися цим, щоб повернути наших оборонців додому”, – сказав голова СБУ.

Наразі з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ, зокрема, щоб задокументувати воєнні злочини, скоєні ними на війні в Україні. А вже після того, як полонені нададуть свідчення і з ними будуть проведені всі передбачені законом процедури з боку ГУР та СБУ, українська сторона зможе вести перемовини щодо їхнього обміну з РФ.

Кого хочуть забрати насамперед

Керівник ГУР Кирило Буданов додав, що особлива увага буде приділена поверненню воїнів з “Азовсталі”, тих, хто перебуває в полоні вже тривалий час, тяжко поранених, хворих і жінок.

“Перше: повертати всіх важкопоранених і тяжкохворих. Друге – всіх жінок. Третє – всіх, хто перебуває в полоні довгий термін. Чим довше він перебуває в полоні, тим більше ми будемо максимально докладати зусиль для повернення таких людей. Четверте: питанню повернення всіх, хто був на “Азовсталі”, ми приділяємо особливу увагу. Так само ми будемо докладати максимум зусиль для повернення цивільних бранців, які потрапили в полон до та після початку повномасштабного вторгнення. Деякі люди перебувають у полоні 10 років. Не будемо забувати про кримських татар та інші групи”, – розповів Буданов.

Лубінець своєю чергою уточнив, що було ухвалено рішення про відкриття в кожному обласному центрі України представництва Координаційного штабу, щоб покращити комунікацію та щотижня проводити зустрічі з сім'ями військовополонених і розповідати про всі зусилля, які докладаються для їхнього повернення додому.

Раніше Financial Times повідомило, що Україна та РФ починають переговори про обмін полонених, взятих на Курщині.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *