Як покращити якість сну та швидко засинати: важливі поради

Якість сну безпосередньо впливає на емоційний стан людини та сконцентрованість протягом дня. Проте далеко не всі розуміють, як покращити сон, щоб підвищити свою продуктивність, психологічну стабільність та загальний стан і якість життя.

ТСН.ua розібрався в темі та надасть відповідь, як покращити якість сну, як навчити себе засинати без телефона та що робити, якщо не можеш заснути через депресію.

Як сон вливає на якість життя

Так, якість сну має величезний вплив на здоров'я і функціонування людини. Недостатня кількість якісного відпочинку може призвести до проблем зі здоров'ям, як-от ослаблення імунної системи, збільшення ризику серцевих захворювань, ожиріння та діабету.

Крім того, відсутність стабільного сну заважає людині керувати своїми емоціями, вирішувати стресові ситуації, погіршує загальний стан і якість життя.

Як покращити якість сну

Покращення якості сну може охоплювати різні зміни в режимі життя і звичках перед сном. Насамперед треба створити комфортну атмосферу для відпочинку: забезпечити темну, тиху та прохолодну спальню. Перевірте матрац, подушки і ковдри на комфортність – вам має бути на них зручно. Розслабитися ж перед сном допоможе гаряча ванна, медитація або читання книжки.

Не менш важливо підтримувати регулярний розклад, в який саме час ви лягаєте відпочивати. Спробуйте засинати та прокидатися в один і той самий час кожного дня, навіть вихідними. Це допоможе підтримувати ваш внутрішній годинник.

Як швидко заснути, якщо у людини депресія

Швидке засинання може бути важким завданням для людей з депресією, оскільки цей стан може супроводжуватися тривогою, тривожністю та негативними думками, які можуть заважати розслабитися. Проте є деякі методи, які допоможуть швидко заснути (застосовувати їх можна одночасно з тими засобами, про які ми писали вище).

  • Створіть спокійний і релаксувальний ритуал перед сном, який буде сигналом для вашого організму, що настав час спати. Це може бути, наприклад, читання книжки, слухання приємної музики або медитація.
  • Використовуйте стратегії управління стресом, як-от медитація, йога або глибоке дихання, щоб зменшити тривожність перед сном.
  • Уникайте збуджувальних речей, які можуть завадити швидкому засинанню.Серед них кава, чай, смартфони, планшети або комп’ютери, інтенсивна фізична активність.

І найважливіше – проконсультуйтеся з лікарем. Якщо проблеми зі сном, пов'язані з депресією, тривають, розгляньте можливість консультації з фахівцем, який може рекомендувати індивідуальний підхід до управління вашими симптомами.

Як навчитися засинати без телефона

Засинання без телефона може бути корисним для полегшення процесу “відходження” до сну. Проте інколи відмовитися від гортання стрічки в соцмережах перед відпочинком важко. Але є методи, які допоможуть прибрати з рук смартфон.

  • Встановіть режим “без телефона” перед сном. Визначте певний час (наприклад, годину або дві перед планованим часом сну), коли ви відключаєте свій телефон і вимикаєте всі сповіщення.
  • Вигадайте для себе інший ритуал. Практичним буде читання книжки або дихальні практики.
  • Привчіть себе не носити із собою постійно телефон та реагувати на всі його сповіщення – давайте собі час відпочивати, бути офлайн.
  • Перед відпочинком ви можете покласти смартфон в іншій кімнаті, щоб у вас не було спокуси користуватися ним. Наприклад, будильник, якщо ви прокидаєтеся за його допомогою, ви можете “завести” на годиннику.

Нагадаємо, що ми написали ґайд, як покращити ефективність свого дня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *