Якщо б не було цієї фіндопомоги: економіст назвав два шляхи України у разі відсутності підтримки Заходу

Не можна говорити, що підтримка Заходу може закінчитися. Політична воля щодо підтримки України і 2024 року існує. В протилежному випадку, відсутність цієї фінансової допомоги, або її частини доведеться компенсувати двома шляхами.

Про це сказав інвестиційний банкір та економіст Сергій Фурса в ефірі телемарафону 17 грудня.

“Звісно, що коли ми говоримо про 2025 рік, то ми всі живемо під ризиком Трампа (45-й президент США Дональд Трамп, який обіцяє продовжити боротьбу на виборах 2024-го – ред.). І там вже є велика невизначеність”, – пояснює Фурса.

Проте, за його словами, поки і американські, і європейські партнери зберігають власне політичну волю підтримувати Україну.

Два шляхи України без підтримки партнерів

Якщо б не булофінансової допомоги Заходу, або її частини, то це довелося б компенсувати двома шляхами. За словами економіста, перший і основний шлях – друкування грошей, який неминуче призведе до динамічної інфляції.

“Тобто включати верстат Національного банку. Наслідки цього ми можемо собі уявити. На ринок надходить незабезпечена гривня, потім це призводить до девальвації, що в свою чергу тягне за собою дуже динамічну інфляцію”, – пояснив Фурса.

Другий шлях, за словами фахівця, – скорочення державою витрат.

“Мінфін був би змушений шукати шляхи скорочення витрат. Зараз витрати є тільки на оборону та соціальну сферу.І оскільки ми ніяк не можемо скорочувати витрати на оборону, то довелося б скорочувати витрати на соціальну сферу. А так завдяки західній підтримці у нас є унікальна ситуація, коли наприклад пенсії виплачуються і навіть збільшуються”, – додав Фурса.

Нагадаємо, раніше радник президента Олег Устенко зазначав, що у разі припинення фіндопомоги Заходом Україні на першому етапі достатньо буде звернутися до внутрішнього ринку за запозиченням капіталів. За його словами, дефіцит державного бюджету 2024 року орієнтовно складатиме 40 млрд доларів. 

Читайте провідні новини дня:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *